permalink

2

İnsan Kaynakları Trendleri 2014

ik-2014-trendleri-mini1

İnsan Kaynakları Trendleri ile ilgili ilk çalışmam 2012 yılında hazırladığım bir infografikle olmuştu. Bu infografikten sonra her yıl İK trendlerini yazmaya karar vermiş ve 2013 trendlerini için de bir sunum hazırlamıştım. 2014 trendlerini yine infografik tarzında hazırladım. Bu trendleri hazırlarken hem dünyadaki hem de Türkiye’deki İK alanındaki gelişmeleri göz önüne aldım. Trendler aynı zamanda bir gelecek projeksiyonu olduğu için daha çok pozitif yönler üzerinde durdum ve iyimser bir yaklaşım içinde oldum. Bu çalışmadaki temel amacım 2014 yılında İK alanında çalışanlara ilham vermek ve İK’nın gelecek dinamikleri okuyabilmesini sağlamak. Bu infografiğe almadığım ama önemli olduğunu düşündüğüm, Sade İK, Samimi İK, Pazarlama odaklı İK gibi trendleri de 2014 yılında sıkça göreceğiz.insan kaynakları trendleri 2014

2014 trendlerini hazırlarken twitter?dan sorduğum soruya görüşlerini belirten değerli İK blog yazarlarına ve bu çalışmaya twitter üzerinden katkı veren herkese teşekkür ederim.

Yazar: Cengiz Çatalkaya

2006 yılından beri İK ve Eğitim üzerine çalışıyorum. İK ve Kariyer blogu Yetenek ve Kariyer'in yazarıyım. Hakkımda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz ?

2 yorum

 1. (+)
  ? İnfografik, kavramları haplaştırmış. Netlik her eve lazım.
  ? Mini sunumda amaç tanımı çok yerinde.
  ? Aynı şekilde yaklaşım biçimini nitelendirmeyi (iyimser) sevdim.
  (-)
  ? Kapsam olarak Dünya iddia olur. Aslında bunlar Türkiye trendleri.
  ? İkincil trendlerin ikincillik niteliğinin dayanağının olması lazım.
  Sonuç: Trend araştırmasına her sene daha derine inerek devam:)

 2. Merhabalar.. Insan Kaynaklari sahasina ilgim cok fazla. Bana hangi kitaplari onerirsiniz???

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.


Google+